Liv Embolden celoodpružené horské kolo
Nová generace modelu Embolden je určená bikerkám, které chtějí trávit co nejvíc času na trailu a co nejmíň řešit servis nebo nastavování kola. Při vývoji se vycházelo ze zpětné vazby od jezdkyň, takže výsledkem je kolo, které spojuje stabilitu, snadné ovládání a efektivitu šlapání do vyváženého celku. Na trailech tak působí jistě, přirozeně a pomáhá rychle získat větší sebevědomí v terénu.
Lehký hliníkový rám ALUXX nabízí dobrou odolnost i příjemnou efektivitu při stoupáních, zatímco odpružení FlexPoint se semi-integrovaným uložením tlumiče přispívá k čistému vzhledu, snadnější údržbě a tichému chodu kola. Praktické detaily, jako promyšlené vedení kabeláže nebo odolná ochrana zadní stavby, z Emboldenu dělají spolehlivý trail bike pro pravidelné ježdění.
Moderní trailová geometrie byla navržena tak, aby kolo působilo vyváženě a dodávalo jistotu v různorodém terénu. Důležitou roli hraje také řešení velikosti kol podle velikosti rámu — menší rámy využívají kombinaci kol s 29“ kolem vpředu a 27,5“ kolem vzadu pro lepší obratnost a hravější projev (konfigurace mullet), větší rámy zase sází na dvojici 29" kol pro vyšší stabilitu, plynulejší průchod terénem a lepší udržení rychlosti.
O jistotu v náročnějších pasážích se stará zadní zdvih 130 mm a přední odpružení 140 mm, které pomáhají udržet trakci, pohodlí i kontrolu na kořenech, kamenech a rozbitých trailech. K lepšímu pocitu z jízdy přispívá také teleskopická sedlovka, díky níž se může jezdkyně ve sjezdech a technických úsecích snadněji pohybovat nad kolem a mít ho lépe pod kontrolou.
- lehký a tuhý rám ALUXX pro jisté a svižné trailové ovládání
- odpružení FlexPoint 130 mm pro trakci, kontrolu a plynulý chod
- vyšší tuhost přední části díky systému OverDrive
- efektivní přenos síly zásluhou široké středové partie PowerCore
- bezdušová kola pro lepší grip, vyšší komfort a méně defektů
- UDH kompatibilita pro jednodušší a rychlejší servis
- velikost kol přizpůsobená velikosti rámu pro vyvážené jízdní vlastnosti
- promyšlené vedení kabeláže a chránič zadní stavby pro tichý a čistý chod
Velikosti:
- XS: 148–163 cm (mullet)
- S: 158–169 cm (mullet)
- M: 164–175 cm
- L: 170–183 cm

Hliníkový rám ALUXX
Materiál pro výrobu rámů se zaměřením na výkonnostní cyklistiku. Vyznačuje se slitinou 6061 a jednou zeslabovanými trubkami.Parametry
| Rám | |
| Materiál: | alu |
| Zdvih (vidlice): | 140 mm |
| Zdvih (tlumič): | 130 mm |
| Rám: | ALUXX-grade aluminum, 130mm FlexPoint suspension, 12x148mm thru-axle, UDH interface |
| Vidlice: | Giant STL 34 dual air, 140mm, 15x110, thru-axle |
| Tlumič: | Crest FloTrac Elite TR, 2-position lockout, 210x52.5, custom tuned for Liv |
| Pohon | |
| Počet rychlostí: | 1x10 |
| Řazení: | Shimano CUES SL-6000, 1x10 |
| Přehazovačka: | Shimano CUES RD-U6000, Shadow + |
| Kazeta: | Shimano CUES, CS-LG300, 11x48 |
| Komponenty | |
| Kola | |
| Brzdy | |
Progress Cycle, a. s.
Palouky 1371
253 01 Hostivice
Česká republika
E-mail: giant@progresscycle.cz
Web: liv-cycling.com
Více od značky Liv
O značce Liv
Liv je značka kol a elektrokol určená výhradně pro ženy. Nabízí perfektní kombinaci pohodlí, výkonu a designu, kterou ocení každá cyklistka.










































