Santa Cruz Nomad 90 Matte Metallic Earth celoodpružené horské kolo
Santa Cruz Nomad 90 2027 je agresivní enduro kolo pro jezdce, kteří chtějí jezdit rychle v těžkém terénu, posílat velké dropy a mít jistotu i v opravdu rozbitých sjezdech. Hodí se na strmé horské traily, bikeparky i technické enduro tratě, kde se střídají kameny, kořeny, prudké pasáže a vysoké rychlosti.
Základem je karbonový rám CC Carbon s odpružením VPP a zdvihem 170 mm vpředu i vzadu. Nomad využívá konfiguraci MX kol s 29” kolem vpředu a 27,5” vzadu, díky které kombinuje vysokou stabilitu v rychlosti s hravějším ovládáním v utažených zatáčkách a technických sekcích. Nová generace přináší přepracovanou kinematiku odpružení, která zlepšuje trakci, omezuje reakce při brzdění a současně zůstává efektivnější při šlapání do kopce.
Výbava modelu 90 je postavená na odolnosti a funkčnosti pro tvrdé enduro použití. Najdete tu vidlici RockShox ZEB Select, tlumič RockShox Super Deluxe Select, pohon SRAM Eagle T-Type 1×12 a silné čtyřpístkové brzdy SRAM Maven Base s 200mm kotouči. Kolo je osazené hliníkovými koly Reserve 30 s náboji DT Swiss 370 a nechybí ani teleskopická sedlovka OneUp Dropper Post. Praktickým detailem je integrovaný úložný prostor v rámu Glovebox, kam schováte nářadí nebo základní vybavení na trail.
Jestli hledáte enduro kolo, které zvládne tvrdé zacházení, rychlé sjezdy a velké traily, ale současně si zachová dobrou ovladatelnost a překvapivě efektivní šlapání, Santa Cruz Nomad 90 patří mezi nejzábavnější a nejjistější kola v kategorii agresivního endura.
Velikosti S (154-165 cm) / M (165-175 cm) / L (175-185 cm) / XL (182-193 cm) / XXL (193-200 cm).
Parametry
| Rám | |
| Materiál: | karbon |
| Zdvih (vidlice): | 170 mm |
| Zdvih (tlumič): | 170 mm |
| Rám: | Carbon CC MX 170mm Travel VPP™ |
| Vidlice: | RockShox Zeb Select, 170mm |
| Tlumič: | RockShox Super Deluxe Select, 230x65 |
| Pohon | |
| Počet rychlostí: | 1x12 |
| Řazení: | SRAM 90 Eagle T-Type, 12spd |
| Přehazovačka: | SRAM 90 Eagle T-Type, 12spd |
| Kazeta: | SRAM XS 1275 Eagle T-Type, 10-52t |
| Komponenty | |
| Kola | |
| Brzdy | |
Pon. Bike Performance GmbH
Alte Waggonfabrik, Hauptstraße 17 & 19
55120 Mainz
Německo
E-mail: info@ponbikeperformance.com
Web: santacruzbicycles.com
Soubory ke stažení
![]() |
Návod (kola Santa Cruz) |
Více od značky Santa Cruz
O značce Santa Cruz
Santa Cruz je kalifornská značka prémiových horských kol a rámů. Nabízí špičkový výkon, precizní zpracování a technologie VPP pro maximální jízdní zážitek.








































